مالزی

همه تور ها

مرتب سازی
  • به روزترین ها
  • کمترین قیمت
  • نزدیکترین زمان رفت
share Created with Sketch Beta.

درباره مالزی

 مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است. سازمان‌های دولتی و وزارت‌خانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است. مالزی عضوسازمان ملل متحد و اتحادیه کشورهای هم سود است. این فدراسیون شامل سیزده ایالت در جنوب شرقی آسیا است. نام «مالزی» زمانی انتخاب شد که فدراسیون مالایا سنگاپور، صباح و ساراواک یک اتحادیه متشکل از ۱۴ ایالت را تشکیل دادند. در سال ۱۹۶۵ سنگاپور از مالزی جدا شد و به کشوری مستقل تبدیل گردید.

آداب و فرهنگ مردم مالزی

مردم این کشور ، مانند ایرانیان، هنگام وارد شدن به خانه یا مکانی مقدس، کفش خود را در می­آورند. اگر به مسجد یا مراکز اسلامی رفتید، حتما حجاب اسلامی را رعایت کنید. گرچه انواع مذاهب در این کشور آزاد هستند، اما جمعیت غالب مردم مسلمان هستند و این موضوع بر فرهنگ آنها تاثیر گذاشته است. توجه داشته باشید، بوسیدن و در آغوش گرفتن دیگران، در اماکن عمومی، کار پسندیده­ای نیست.

سعی کنید در مراکز خدماتی مانند هتل ­ها و رستوران­ ها، حتما به گارسون ­ها یا خدمتکاران انعام بدهید، حتی اگر میزان آن کم باشد. یکی از سنت­ های جالب ازدواج، در یکی از روستاهای مالزی این است که عروس و داماد تا ۷۲ ساعت پیش از مراسم نباید به دستشویی بروند. مردم این کشور اعتقاد دارند این کار باعث می­شود زندگی آنها طولانی و شاد باشد و فرزند مرده به دنیا نیاورند. همچنین با این کار خیر و برکت به زندگی آنها وارد می­شود.

جاذبه های گردشگری در مالزی

مکان­ های دیدنی کشور مالزی آنقدر زیاد است که در مدت کوتاه تورهای گردشگری، به سختی می­توانید تمام آنها را ببینید. برج­های دوقلوی پتروناس، یکی از معروف­ترین مکان­ها دیدنی مالزی است. دو ساختمان ۸۸ طبقه ه­ای که در ۱۷۵ متری سطح زمین، با پله بهم متصل می­شوند. اطراف این برج، استخرها و آبگیرها مختلف و همچنین، رستوران­ها و مراکز خرید متعددی موجود است.

موزه ملی در مالزی، یکی دیگر از اماکن دیدنی کوالالامپور است. خود ساختمان این موزه، با معماری بومی که دارد، از جاذبه­ ها گردشگری مالزی به حساب می­آید. این موزه، در نزدیکی باغ­ها “دریاچه پردانا” واقع شده است. همچنین بافت دیدنی محله “جالان دامانسارا” در کوالالامپور، یکی از جاذبه­ ها دیدنی  است. برای دیدن شهر کوالالامپور از زاویه ای متفاوت، می­توانید به “برج کی ال” بروید. این برج، پنجمین سازه بزرگ دنیا است و حدود ۴۲۱ متر ارتفاع دارد.

مشاوره رایگان