تور هند

share Created with Sketch Beta.

درباره تور هند

  هر آنچه باید درباره تور هند بدانید؟
تور هند زمستان و تابستان 1402 ، سفری به کشور رنگ های زیبا اگر بخواهیم درباره تور هند تابستان 1402 بگوییم تمدنی از فرهنگ ها مختلف و زیبا هند دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیبا با روایت و داستان های مختلف است از فستوال های رنگ گرفته تا جشن های سنتی و جالب از عقاید مختلف مردم پیشنهاد میکنم حتما طعم لذیذ غذاهای هندی را تجربه کنید تور هند یک سفر خاطره اگیز است .

تور هند سفر به کشوری از تمام جاذبه های زیبا 
کشور هند دومین کشور پرجمعیت جهان 1.2 میلیارد نفر را در خود جای داده است. پایتخت این کشور دهلی نو و پرجمعیت ترین شهر هند بمبئی می باشد. تاریخ کشور هند به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و به مدت 800 سال تحت حکومت ایرانیان و ترکان بوده است که همین موضوع باعث تاثیر بر فرهنگ هندوستان شده و سبب پرورش شاعران بنامی چون بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی شد. اگر میخواهید به یکی از زیبا ترین کشور های های جهان سفر کنید ما به شما تور هند پیشنهاد میکنیم 

 تاریخچه تور هند 
طبق اجماع در ژنتیک مدرن ، انسانهای مدرن آناتومیک برای اولین بار بین 73000 تا 55000 سال پیش از قاره هند از آفریقا وارد شدند.  با این حال ، نخستین بقایای شناخته شده انسان در آسیای جنوبی به 30 هزار سال پیش می رسد. مکان های معاصر هنر سنگی در بسیاری از مناطق شبه قاره هند ، از جمله در پناهگاه های صخره بهیم بکتا در مادیا پرادش یافت شده است. 

زندگی جریان یافته ، که شامل انتقال از علوفه به زراعت و دامداری است ، در جنوب آسیا در حدود 7000 سال پیش از میلاد آغاز شد. در محل مهرگار، بلوچستان ، پاکستان ، حضور در گندم و جو را می توان اثبات کرد که به سرعت آن را بز ، گوسفند و گاو دنبال می کند.  در سال 4500 پیش از میلاد ، زندگی مسكونی گسترده تر گسترش یافت ، و به تدریج در تمدن دره ایندوس ، تمدن اولیه جهان قدیم ، كه همزمان با مصر باستان و بین النهرین بود ، آغاز شد.

این تمدن بین 2500 پیش از میلاد و 1900 پیش از میلاد شکوفا شد و امروز در پاکستان و شمال غربی هند وجود دارد و به دلیل برنامه ریزی شهری ، خانه های آجری پخته شده ، زه کشی دقیق و تأمین آب مورد توجه قرار گرفته است 

آب و هوای هند
آب و هوای هند می تواند به عنوان یک کشور گرمسیری گرم ، به جز ایالت های شمالی Himachal Pradesh و Jammu & Kashmir در شمال و Sikkim در تپه های شمال شرقی طبقه بندی شود که دارای آب و هوای خنک تر و تحت تأثیر قاره است.
در بیشتر هندوستان تابستان بسیار گرم است. این در ماه آوریل آغاز می شود و تا اوایل اکتبر ، هنگامی که باران های موسمی شروع می شوند ، ادامه می یابد. اوج گرمای ماه ژوئن با دمای هوا در دشت های شمالی و غرب به 45 درجه سانتیگراد و بیشتر می رسد.

در این دوره موسمی نیز به این کشور حمله کردند ، از اول ژوئن که قرار است سواحل کرالا را پیدا کنند و روز به روز به داخل کشور ادامه می یابد. بادهای تجاری ناشی از رطوبت ، کشور را با باران و رعد و برق شدید همراه می کند. گاهی اوقات باران های موسمی می توانند بسیار سنگین باشند و سیل و خسارت به ویژه در امتداد رودخانه های بزرگ هند ، برامپوترا و گنگ ایجاد کند.
دشت های شمال و حتی حومه بیکران شهر راجستان همه ساله در ماه های دسامبر - ژانویه موج سرمایی دارد. حداقل دما می تواند کمتر از 5 درجه سانتی گراد باشد اما حداکثر درجه حرارت پایین تر از 12 درجه سانتی گراد نیست. در مناطقی از ارتفاعات شمالی کوهستان های شمالی بارش برف در طول زمستان و حتی ماه های تابستان فقط معتدل گرم است.
Typhoon ها معمولاً خطری نیستند ، این طوفان های گرمسیری به ندرت در هند وجود دارد. فصل Typhoon از اوت تا نوامبر است. ساحل شرقی هند بیشترین خطر تایفون را دارد.
آب و هوا هند را می توان در مناطق مختلف آب و هوایی تقسیم کرد. بخش شرقی هند و ساحل غربی را می توان به عنوان آب و هوا Aw ، آب و هوای گرم و گرمسیری با تمام ماه های بالاتر از 18 درجه سانتیگراد و یک دوره خشک در زمستان طبقه بندی کرد. نوک جنوبی هندوستان را می توان به عنوان آب و هوای Am طبقه بندی کرد ، آب و هوای گرمسیری بارانی Rainforest با باران های موسمی و در تمام ماههای بالاتر از 18 درجه سانتی گراد.

آب و هوای مرکزی و شمال غربی هند دارای آب و هوا BSh است ، آب و هوای استپی خشک با متوسط ​​دمای سالانه بالاتر از 18 درجه سانتی گراد. سرانجام ، مناطق کوهستانی شمالی می توانند به عنوان آب و هوای Cfa طبقه بندی شوند. آب و هوا معتدل و مرطوب با گرم ترین ماه سال 22 درجه سانتی گراد است.

مشاوره رایگان