آژانس مسافرتی ملوان سیر
}

تور ترکیبی هند

تور ترکیبی هند
  

درباره جاهای دیدنی دهلی

شهر دهلی با پنج هزار سال قدمت یکی از کهن‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود و در واقع، نمادی از دو جامعه سنتی و مدرن است. دهلی به عنوان کلان شهر باشکوه و پایتخت هندوستان سرشار از شگفتی ها است و دارای جذابیت های فوق العاده ای است. شهر دهلی، هندوستان کوچک نامیده می شود و گردشگران در طی سال همواره با خرید بلیط هواپیما از این شهر زیبا بازدید می کنند و خاطرات بی نظیری برای خود رقم می زنند، قطعا شما نیز با سفر به این شهر بی نظیر مسحور و شگفت زده خواهید شد، با وجود ظاهری مدرن و جدید، روح باستانی این شهر نشان دهنده سال های تاریخی و هنر شرقی است.

تفاوت دهلی با دهلی نو چیست؟ پایتخت هند کدام است؟

در شهر بزرگ دهلی چندین نوع قومیت، فرهنگ‌ و مذهب در کنار هم زندگی می ‌کنند و همین امر برای گردشگران بسیار جذاب به نظر می رسد، بناهای تاریخی زیادی از زمان حکومت مغول‌ ها در این شهر وجود دارند؛ بدون شک سفر به شهر دهلی جزو سفرهای ماجراجویانه برایتان خواهد بود. البته لازم به ذکر است، کشور هندوستان خود جزو مشهورترین و پرطرفدارترین مقاصد گردشگری در دنیا محسوب می شود، مطمئنا سفر به این منطقه جزو خاطره انگیزترین سفرهایتان خواهد بود. بهتر است در این قسمت در مورد فرق میان دهلی با دهلی نو را برایتان توضیح دهیم؛ این دو نام متعلق به یک مکان نیستند و تفاوت هایی اساسی بین این دو وجود دارد، در اصل دهلی نو که با نام New Delhi نیز شناخته می شود به عنوان پایتخت هندوستان یکی از بخش های دهلی و مقر دولت هند و ادارات سیاسی و دولتی دهلی نو محسوب می شود، پس دهلی نو بخشی از دهلی است و دهلی یک شهر بزرگ با مناطق و بخش های معروف و جذاب گردشگری است.

حمل و نقل عمومی در شهر دهلی

با توجه به اینکه شهر دهلی دارای جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی است؛ بر همین اساس این شهر دارای سیستم حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس ها، ریکشاو (سه چرخه ‌های موتوری)، مترو، تاکسی و قطارهای حومه شهری خوبی است تا گردشگران داخلی و خارجی را در سطح شهر جابجا کنند، همچنین متروی شهر دهلی جزو مدرن ‌ترین سیستم‌ های حمل و نقل زیرزمینی دنیا به شمار می رود و از سال ۲۰۰۷ میلادی با ۳ خط و ۶۵ کیلومتر طول فعالیت دارد که از این طریق به همه قسمت های شهر دسترسی آسانی خواهید داشت. یکی دیگر از پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل عمومی در دهلی سه‌ چرخه‌ های موتوری است که با رنگ سبز در سطح شهر دیده می شوند و خیلی ارزان ‌تر از تاکسی‌ های دولتی و خصوصی هستند. در کنار این ها می توان به اتوبوس های شهری دهلی اشاره کرده که تسهیلات بیشتری به شهروندان و گردشگران ارائه می دهند.

آب و هوای دهلی

آب و هوای دهلی بسیار دلپذیر است، این شهر زمستان های کاملا سرد و تابستان های معتدل دارد، بر همین اساس بهترین زمان برای سفر به این شهر از ماه های نوامبر تا مارس است ولی توجه داشته باشید که از ماه های آوریل تا ژوئن درجه حرارت بالا رفته و غیرقابل تحمل می شود، بنابراین در هنگام خرید بلیط هواپیما همه این ها را مدنظر داشته و تاریخ مورد نظرتان را انتخاب کنید.در ادامه می خواهیم در مورد Delhi’s Attractions برایتان بنویسیم تا نسبت به این جاذبه ها آگاهی کامل داشته باشید:

قلعه ی سرخ (Red Fort)

قلعه سرخ یکی از مهم ترین و بزرگ ترین آثار تاریخی شهر دهلی از ماسه سنگ قرمز ساخته شده است. به این بنا، قلعه لال نیز گفته می شود (لال در هند به معنی سرخ است). قلعه سرخ در مرکز شهر قرار دارد و در زمان تغییر پایتخت شاه جهان به دهلی، این قلعه نیز بنا گردیده است و احداث آن ۹ سال طول کشیده و در نهایت در سال ۱۶۴۸ تکمیل گردیده است. در زمان های گذشته شاهد وقایع تاریخی بسیاری بوده است مانند انجام مراسم تشریفاتی خاندان سلطنتی ولی امروزه برای مراسم سیاسی و ملی استفاده می شود؛ با توجه به اینکه ظاهر بنای قلعه سرخ بسیار زیباست و دارای معماری هشت ضلعی است، همچنین علاوه بر ظاهر در فضای داخلی این قلعه نیز چندین کاخ، سالن و موزه وجود دارند. در داخل قلعه سرخ دهلی اتاق کوچکی به نام ناباهات خانا وجود دارد که این اتاق در گذشته برای سخنرانی پادشاه کاربرد داشته است یا در زمان جشن ها از این اتاق موسیقی پخش می شده است .اتاق ناباهات دارای ستون های بزرگی است که با آرک تزیین شده اند. همچنین هر شب در این قلعه داستان‌ های تاریخی به مدت یک ساعت به وسیله نور بر روی دیوارهای قلعه روایت می ‌شود. قلعه سرخ دهلی شامل بخش‌ های مختلفی مانند دروازه لاهور، دروازه دهلی، نقاره‌ خانه، دیوان خاص و… است. مورد جالب توجه در مورد دیوان خاص قلعه سرخ اینست که اشعار فارسی بر روی برخی از کتیبه های این دیوان حک شده‌ است و این دیوان محل ملاقات‌ های خصوصی شاه به شمار می رفت. همچنین در قلعه سرخ دهلی دو موزه وجود دارند که آثار تاریخی و هنری دوران گورکانی هند و ایران در آنجا نگهداری می شوند. برای دسترسی به قلعه سرخ می توانید به وسیله اتوریکشاو، تاکسی، اتوبوس یا مترو اقدام کنید و در صورت استفاده از مترو باید در ایستگاه چاندنی چوک پیاده شوید و بقیه ۱.۵ کیلومتر را پیاده بروید.

طراحی سایت و سئو : پیام آوران پارسیان
6LeSudMeAAAAACW2us1G1w8XvAuf3xNY73l2wqFW