تور آکتائو

share Created with Sketch Beta.

درباره تور آکتائو

 

معرفی شهر آکتائو یا آق تاو

همان‌طور که در بالا به این موضوع اشاره کردیم، آکتائو یکی از شهرهای کشور قزاقستان است. این شهر از سال ۱۹۶۳ تا ۱۹۹۱ با نام شوچنکو شناخته می‌شد و بعدها نام آن به آکتائو تغییر پیدا کرد. نام شوچنکو از یک شاعر اوکراینی که در تبعید در آکتائو زندگی می‌کرد، گرفته شده بود. بندرهای کشور قزاقزستان در منطقه ساحلی آکتائو قرار داشت و این شهر از بزرگ‌ترین شهرهای غربی این کشور به‌حساب می‌آمد.

آکتائو در لغت به‌‌معنای کوه سفید است که احتمالا نام‌گذاری آن به‌دلیل وجود صخره‌های سفید شکل به سمت دریای خزر انجام گرفته است. در فصل تابستان میانگین دما ۲۶ درجه سانتی‌گراد است و در زمستان میانگین دمای هوا به منفی ۱۰ درجه سانتی‌گراد کاهش پیدا می‌کند.

در سال ۱۹۶۱، آکتائو تحت حاکمیت روسیه و شوروی قرار داشت. سپس به‌دلیل وجود دخایر غنی از سنگ معدن اورانیوم مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۶۳ رسما به‌عنوان یک شهر اعلام شد و همین باعث شکل‌گیری تاسیسات زیادی در آن شد. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، قزاقستان به‌عنوان یک کشور مستقل به فعالیت خود ادامه داد. همچنین در کنار وجود صنعت اتمی، استخراج نفت نیز در این منطقه صورت می‌گیرد.

شهر آکتائو - جاذبه های شهر آکتائو یا آق تاو، شهری ساحلی در نزدیکی ایران - الی گشت

مردم، غذا و فرهنگ مردم آکتائو

مردم شهر آکتائو قزاقستان به زبان‌های قزاقی و روسی صحبت می‌کنند، البته زبان اصلی در ارتباطات زبان روسی است. در هر کجای این شهر که پا بگذارید، شاهد رقص و آواز هستید.

بیشتر مردم این شهر مسلمان هستید و عده‌ای از دین مسیحیت پیروی می‌کنند. هزینه‌ها در آکتائو معمولا بالا است، البته به همان نسبت کیفیت کالاها بالاتر بوده است و امکانات بیشتری برای سرگرمی ارائه می‌شود.

در رستوران‌های شهر آق تاو انواع غذاهای محلی و بین‌المللی سرو می‎شود و به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما غذاهای محلی این شهر را امتحان کنید.

معرفی جاذبه های شهر آکتائو

بعد از معرفی شهر آق تاو یا آکتائو، حال به معرفی جاذبه‌های این شهر می‌پردازیم تا بتوانید با بازدید از این جاذبه‌ها، سفر خوش و خاطره‌انگیزی را برای خود ثبت کنید.

 • ساحل آکتائو
 • مسجد بکت عطا
 • سینما بایترک
 • بنای یادبود تاراس شوچنکو
 • بنای یادبود Zhalau Mynbayev
 • میدان Yntymak
 • تئاتر درام
 • موزه تاریخ و مطالعات منطقه‌ای
 • بنای یادبود MiG در ویکتوری مال
 • یادبود شعله ابدی جنگ جهانی دوم

چشم‌انداز حضور ایران در «آکتائو» قزاقستان؛ لزوم بازتعریف نیازها و امکانات | خبرگزاری فارس

گزینه های حمل و نقل در آکتائو

آکتائو به شهرهای دیگر قزاقستان از طریق جاده ارتباط دارد و حمل‌ونقل درون شهری با اتوبوس و تاکسی انجام می‌گیرد. همچنین ایستگاه راه‌آهن از شهر فاصله ۱۲ کیلومتری دارد که با استفاده از آن می‌توانید به شهرهای آستانه، شیمکنت و آلماتی بروید.

همچنین می‌توانید از فرودگاه بین‌المللی آکتائو که در فاصله ۳۰ کیلومتری از وسط شهر قرار دارد، استفاده کنید. پروازهای داخلی و خارجی زیادی از قبیل گرجستان، ترکیه، اوکراین، ارمنستان، چین، آمستردام و روسیه از این فرودگاه انجام می‌گیرد.

شهر آکتائو یک بندر دریایی نیز دارد که در سواحل دریای خزر قرار دارد، بیشتر حمل‌ونقل کشتی‌های باری از این بندر صورت می‌گیرد، با این وجود گاهی سفر با کشتی به آذربایجان از این طریق انجام می‌شود.

 
مشاوره رایگان